PES 2013 “rld.dll” Bulunamadı Hatası ve Çözümü

Pes oyunu dünyanın en çok tercih edilen ve grafik yönünden en gelişmiş (spor)futbol oyunlarından birdir ve oyuncu ne kadar çok hatada o kadar çok diyebiliriz bu yüzden PES oyuncularının en çok karşılaştıkları hatalardan biri olan “rld.dll” bulunamadı hatasının bir çözümünü sunayım dedim.

Bu hata,genelde crack yapan kişilerde ortaya çıkar ve hatanın kaynağı virüs programları ve Windows Güvenlik duvarıdır,aslında bilgisayar için güvenlik tehtidi bulunmayan bu dosya nedense birçok virüs programı tarafından virüs olarak algılanır ve hemen silinir,heme silindiği içinde siz oyunu açamadan dosyanın tekrar olmadığı konusunda hata alırsınız.

Öncelikli olarak aşağıdaki butona tıklayarak oyun için gerekli olan rld.dll dosyasını indireceksiniz fakat indirdiğiniz dosyayı hemen açmayın,bir aşağıdaki talimatları takip etmeniz gerekmektedir.

download-btn

  1. İlk önce Windows güvenlik duvarını Denetim Masasından kapatın,bu gereklidir çünkü açacağınız rar dosyası verileri bir tehtid olarak algılanacaktır.
  2. Sonrasında eğer dosyayı silen bir virüs programınız var ise bir süreliğine kapatın ve rar dosyası içindeki rld.dll’yi PES’in kurulu olduğu klasöre C:\Program Files \ Konami \ PES 2013 gibi klasöre atın.
  3. Ardından eğer virüs programınızın dosyaları göz ardı etme gibi bir özelliği var ise o özelliği rld.dll için kullanıp Windows Güvenlik duvarını açıp virüs programını aktif edin,eğer halen virüs programı dosyayı siliyor ise , silmemesi için elinizden geleni yapın en olmadı virüs programınızı değiştirin,AVAST Free Antivirüs bu işte tercihimdir.

Piyasa’da virüs gibi algılanmayan bir rld.dll yok gibi duruyor bu yüzden bu yöntemlerden ve virüs programınızı deaktif edip bir yol bulmaktan başka çareniz yoktur , bir ihtimalde pes oynadığınız vakitlerde virüs programını kapatıp dosyayı atıp oyunu oynayabilirsiniz sonra çıkınca virüs programını tekrar açabilirsiniz.

için 2 cevap

  1. Adsz diyor ki:

    Virüs programımızı kapatmadan bir çözümü yok mu bunun ? zır pırt kapatmaktan bıktım

  2. u00f6mer diyor ki:

    dll kodlu dosyalaru0131 taratma

Bir Cevap Yazın