Gerçekçi resimler çizen adam : Marcello Barenghi

marcelloBirkaç resmini incelediğinizde “Bu adam neymiş be!” diyebileceğiniz kadar güzel resimler çizen ve gerçeğiyle ayırt etmenin zor olduğu resimleri 2-3 saat gibi kısa bir sürede hiçbir kaynağa bağlı kalmaksızın çizebilen bir adam : Marcello Barenghi,genellikle cips poşetleri çizerken gerçekliğe o kadar yaklaşıyor ki bu duruma inanamazsınız.Önce kalıbını kurşun kalem ile çizdiği resim taslağını saatler içerisinde muhteşem resimlere çeviriyor.

Böyle bir insanın nasıl halen piyasada büyük bir yükselme yaşamadığını anlamıyorum belkide günümüzde gelişen teknolojilerin eski resim tekniklerini alt – üst etmesinden kaynaklanan bir olumsuzluk olabilir.

Gerek ambalaj çizimlerinde gerekse gerçek objeleri kağıta aktarmada başarılı olan bu resim sanatçısını inanın bir şişe fabrikam veya kola – meyve suyu fabrikam ya da bir başka sektörde tasarıma ihtiyaç duyan bir fabrikam olsa tasarım işlerinde hep ön planda tutar taslakları bu adama çizdirirdim,eşsiz bir fırsat.

Marcello Barenghi Facebook adresine ulaşmak için tıklayınız. Kişisel sitesine ulaşmak için tıklayınız.

Kişisel sitesinde çizdiği resimleri yapım aşamalarını Youtube aracılığı ile paylaşmakta ve her geçen gün arşivini daha da büyütmekte yabancı önde gelen blog siteleri tarafından tüm dünyaya tanıtılmaktadır.

Bir Cevap Yazın